5.2.2010 - Sníh, sníh, sníh

Nekrásnější věc, když máte huskouny a psy vůbec, je zasněžená pláň nebo lesní cesta…Konečně jsme po dlouhé době mohli vytáhnout saně a zapřáhnout. Bohužel už ale nezapřaháme Kayinku, kterou začalo zlobit dávné zranění a našim raubies nestačí. Ale i ti dva rošťáci nás skvěle povozili.

Museli jsme si teď ale dát na nějakou dobu pauzu, protože jsme nechali Millu vykastrovat. Měla cysty na vaječnících a různé další problémy, tak jsme nechtěli riskovat vážnější gynekologické problémy. A tak s Manittouem mašůjuje naše nejmenší musherka naše jedenáctiměsíční Aninka. S pejsky jí to moc baví a když může sedět na sáňkách a táhnou jí pejsci, tak je štěstím bez sebe. Uvidíme, co z toho bude :-).

18.7.2009 - Novinky po dlouhé době…

Čas byl vždycky náš nepřítel, protože máme velkou spoustu aktivit, úžasnou smečku a od 5.3.2009 také milovanou dcerku Aninku. A proto jsme se také dlouho nedostali k aktualizaci webu. Událo se toho za tu dobu opravdu hodně.

Než Aninka přišla na svět, tak jsme bolestivé místo v srdci (po naší Čitunce) začali léčit 23.prosince 2008, kdy jsme si domů přivezli naši skvělou tryskomyš – středoasiatí štěňátko Mayu – Deredidzhi Maza Urunmak – Deredidzhi Maza znamená „tvůrce radosti“ a musím říct, že Maya se opravdu tak chová :-).

Doufám, že se brzy dostaneme k pořádné aktualizaci.

Sněžní psi vám všem přejí krásné a zasněžené Vánoce!

A samozřejmě vše nej v celém roce 2009!

Vánoce 2008, PF 2009

Vánoce 2008, PF 2009

 

 

Přes duhový most odešla naše milovaná Čita

S velkou bolestí v srdci oznamujeme, že nás náhle – v noci z 18. na 19.říjen 2008 – opustila naše zlatá a zcela fantastická Čituška. Více najdete na Čitině stránce.

Čita smuteční

15.září 2008 - Naše milovaná Kaya oslavila 10.narozeniny. Vše nej Kayinko.

 Naše milovaná Kaya, zakladatelka Siberian Husky Rescue CR, úžasná kámoška atd. oslavila 15.září své 10. narozeniny. Jsme moc rádi, že Tě, Kayo, máme.

 

Narozeniny Kaya 10 let

 

 

Srpen 2008 - Testy očí Manittoua dopadly výborně

14.8.2008 jsme u pana doktora Beránka nechali vyšetřit Manittoua na genetické vady očí. Vyšetření dopadlo výborně, Manittou má oči v pořádku.

31.8.2008 jsme úspěšně absolvovali bonitaci sibiřských husky v Mladé Boleslavi. Manittou není ještě oficiálně uchovněný, protože musíme dodat DKK. Pokud DKK dopadnou dobře, tak bude Manittou uchovněný, tak držte palce :).

7.7.2008 - Pár foto z návštěvy chodského tábora v Žirovnici 7.6.2008

Máme radost, dostali jsme fotky z Žirovnice, kam jsme jeli s Manittouem předat dogtrekkařský opasek a psí ňamky našim kamarádům. Byl to skvělý zážitek – fajn lidičky, příjemní a krásní chodští psi.

Pokud neznáte naše národní plemeno chodský pes, tak doporučuju navštívit stránky našich přátel Rexíka a Falka. Tam si počtete.

Zažili jsme příjemné odpoledne, Mráčkovic výborné uzené ryby (pstruh, amur a kapr – ňam, ňam), prochajdu s choďáčkama a fajn povídání s přáteli. Budeme se příště těšit na viděnou zas.

Smečka chodských psů. Falko a Manittou, Žirovnice 2008    Smečka chodských psů. Falko a Manittou, Žirovnice 2008

18.6.2008 - Přidáno první video - Mani a Milla v boji :)

Přidáno první video našich raubířů, když byli malincí. Pěkné pokoukání. ;-)